Choď na obsah Choď na menu

Moje koľajisko

15. 3. 2015

 

Koľajisko bude pozostávať z troch samostatných modulov. Dnes ukážem ako vyzerá rozpracovaný modul 1 ( 175x80 cm) a modul 2 (160x80).

Námetom modulu 1 je maličká stanica ( MS) s dvomi dopravnými a jednou manipulačnou koľajou, skladom , nakladacou rampou na uhlie a drevo. Z jednej strany MS je vjazd do tunela a následne skrytej dvojitej vratnej slučky , realizovanej už na module 2 pod úrovňou veľkej stanice ( VS) . Z druhej strany MS je stúpanie cez skalný zásek, popri skalnom oblúku do VS, realizovanej v základnej rovine na module 2 a module 3. Modul 3 ( 160x80cm) ešte nie je vo výstavbe, hotový je akurát rám.

Celkový pohľad na plániky všetký modulov je tu:

planik-celkovy.jpg

Koľajisko je v tvare L pričom krátke rameno tvorí modul 1 a dlhé rameno postupne modul 2 ( stykuje sa na jednej strane s modulom 1 a na druhej bude pokračovať VS na module 3 ). Výjazd z VS na opačnom kraji bude tvoriť klesanie do skryťáku tvoreného druhou dvojitou slučkou.

Pod základnou úrovňou modulu 2 a 3 sú zrkadlove umiestnené 2 dvojité vratné slučky,ktoré vyzerajú takto:

skrytaky.jpg

 

 

 

Ich dlžka je taká, že sa tam vôjde 8 súprav, každá s dĺžkou 90 cm, tj. do každej slučky 2 súpravy za sebou. Nie je to veľký skryťák ale plánujem že jednu vetvu využijem na náklaďáky a druhú na osobné a rýchliky, takže predbiehanie súprav rôznych druhov bude možné .

Staničné koľaje majú tiež minimálnu dĺžku viac ako 90 cm.

Skryťáky sú plne riadené automaticky (digitálne ) cez PC .

Základná idea je , že rýchlikové a osobné súpravy jazdia odniekaľ niekam a späť ( skryťák, skryťák) ako v reále. Vratné slučky zabezpečujú, že nie je nutný obeh súpravy lokotkou. Pomedzi osobnú prepravu bude realizovaná nepravidelná nákladná preprava a práce v depe.

Pohľad na modul 1 s MS ešte bez porastu:

 

moul-1--bez-porastu.jpg

 Súčasný stav MS, v pozadí vjazd do dvojitého skryťáku pod modulom 2 , vľavo násyp stúpania do VS ( modul 2):
 

modul-1--stanica-vjazd-skrytak.jpg
Pohľad na modul 2 s VS a depom:

 

modul-2-celkovy-pohlad.jpgNiekoľko detailov:

zauhľovanie s plným obehom zauhľovacích vozíkov a skládkou uhlia:


 

zauhlovanie-2.jpg
 

 

 

Pohľad na depo s rotundou so 4 stániami, točňou , zauhľovaním, zbrojením naftou, pieskovacou vežou, odkalovacou jamou, portálovým žeriavom a administratívnou budovou . Mala by pribudnúť ešte vodárenská veža z Medzibrodu.

rotunda-zbrojenie.jpg

 

 

 

 

Niekoľko detailov:

tocna.jpgrotunda-detail.jpg

 

 

 

 

obluk-kamen.jpg

 

 

 

zauhlovanie.jpg